Hashimoto – choroba, z którą można żyć

Wracamy do domu zmęczeni i bez sił. Często myślimy, że to przesilenie pogodowe lub po prostu jesteśmy przepracowani. Chcemy to odespać i dalej wrócić do swoich obowiązków. Jednak po przebudzeniu dalej czujemy się nieswojo. Warto wtedy wybrać się do lekarza, gdyż może to być jeden z objawów choroby Hashimoto.

Choroba Hashimoto  polega na zaburzeniach układu odpornościowego. Główną jej cechą jest przewlekły stan zapalny, który prowadzi albo do niedoczynności tarczycy lub do jej nadczynności.

Objawy tej choroby długo mogą pozostawać w ukryciu, a człowiek może żyć bez świadomości, że na nią choruje. Sygnały, że dzieje się coś złego mogą być następujące: ciągłe rozdrażnienie, zdenerwowanie, uczucie zimna, problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi, nadmierna potliwość, wahania nastroju, a także bezsenność.

Nie leczy się w tym wypadku samej choroby, tylko tarczycę, która działa nieprawidłowo z powodu tej choroby. Po przebadaniu pacjenta lekarz przepisuje mu leki, które przeważnie brane są już do końca życia Dodatkowo ważne jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna.

Więcej – https://portaldlazdrowia.pl/choroba-hashimoto-objawy-i-leczenie/