Czy warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Młode osoby, które planują nabyć swoje pierwsze mieszkanie zwykle długo zastanawiają się czy wybrać rynek pierwotny czy wtórny. Obydwa te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Większa jednak część osób wybiera mieszkania nowe. Kupując mieszkanie od dewelopera możemy obejrzeć kilka mieszkań w wielu lokalizacjach. Największym plusem jest fakt, że takie mieszkanie będziemy mogli od początku do końca urządzić po swojemu. Wielu deweloperów pozwala także na wprowadzenie indywidualnych zmian jest prze skończeniem budowy. Można na przykład zrezygnować z jakiejś ściany czy zamówić sobie drzwi do salonu szersze niż standardowo.

fototapeta w łazience

Kupując nowe mieszkanie nie będziemy musieli martwić się o parkowanie bo dostaniemy miejsce w garażu podziemnym. Nowe bloki to schludne klatki schodowe i piwnice oraz nowocześnie zaaranżowane tereny zielone wokół. Mieszkanie od dewelopera to pewność, że nie będziemy musieli używać po kimś sanitariatów czy mebli kuchennych. Wreszcie mieszkanie od dewelopera to niższe opłaty bo w tym przypadku zwykle zawiązuje się wspólnota mieszkańców i nie trzeba płacić nikomu czynszu.

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym mamy szansę na aranżację wnętrza zgodną z naszymi oczekiwaniami. Jest okazja, żeby wykorzystać do tego fototapety (http://mural24.pl/fototapeta/) przyklejane na jedną ze ścian. W tym celu najlepiej jest zostawić jedną ścianę bez mebli, albo z niskimi meblami. W ten sposób fototapeta będzie należycie wyeksponowana i spełni swoje zadanie.